Bakır Saçlar İçin Makyaj İpuçları?

Bayanlar genel olarak, kahverengine benzeyen bakır tonlarını saç rengi olarak sıkça tercih ederler. Bakır renk saçlarda oldukça canlı durur. Solgun ve kırıklarla dolu bir saç yapınız olsa bile, bu durumu toparlayacak niteliktedir. Tabii her saç renginde olduğu gibi bakır saç rengine özel bazı makyaj ipuçlarını bilmeniz gerekiyor. Bu yöntemleri uygulayarak zaten canlı görünen bu rengi daha fazla ön plana çıkarabilirsiniz. Bakır tonlarında ki saç rengi genel olarak nadir görülen bir saç rengidir. Ama bu saç rengi için de, renkle uyumlu olacak makyaj için ipuçları vardır. Sizin de bakır tonlarında saç renginiz varsa makyaj yapacağınız zaman aşağıdaki yazımızda sizin için hazırlamış olduğumuz, makyaj ipuçlarına dikkat edebilir ve siz de evde bunları kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

1-) Saçında hiç boya olmasa bile, doğal olarak bakır saç rengine sahip olan bayanlar toplumda oldukça sık görünüyor. Eğer sizin de bu renkte saçınız varsa, sizi güneşten koruyacak bir makyaj yapmanız gerekiyor. Çünkü doğal olarak bakır rengine sahip olan bayanların cildi oldukça hassas bir yapıya sahip oluyor. Güneşe çıkmadan önce mutlaka sizi koruyacak bir şeyleri, cildinize uygulamanız gerekiyor. Bunun için özel olarak üretilmiş makyaj malzemeleri mevcut. Güneşten koruma özelliği olan fondötenleri tercih etmeniz sizin açınızdan faydalı olacaktır.

2-) Bakır rengi saçlarla,  sürülen allık birbirini tamamlayan unsurlardır. Allık seçerken, saçınızdaki bakır renginin tonlarından bir iki ton daha koyu renkteki allıkları tercih edin. Böylece cildiniz çok daha doğal görünür.

3-) Ruj seçerken, tercih edeceğiniz renklerin arasına mutlaka turuncuyu ekleyin. Hatta turuncunun biraz daha donuk olan tonlarını tercih edin. Özellikle şeftali renkteki rujlar bakır saçlarla büyük uyum gösterirler.

4-) Göz makyajınızı yapacağınız zaman, bakır tonlara yakın göz farı kullanmak makyajı bir bütün halinde getirir. Siz de göz makyajı yaparken bu tonları tercih edin.

Bugünkü yazımızda da bakır saç rengine sahip bayanlar için makyaj ipuçları verdik. Sitemizi hergün ziyaret etmeyi unutmayın ki hiçbir makyaj ipucunu kaçırmayın. Siz de vermiş olduğumuz makyaj ipuçlarını deneyebilir ve gözlemlerinizi bize aktarabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık