Başarılı Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj kusurları örtmek için ve daha güzel bir görünüm yakalamak için kullanılan acısız bir yöntemdir. Kusurları örtmek için bıçak altına yatmaktansa, makyaj yaparak bu kusurları örtmek tabii ki daha mantıklıdır. Kadınların makyaj yapmayı çok sevdiğini zaten hepimiz biliyoruz. Makyaj yaparken gözler, saçlar, dudaklar hepsi bir bütün halinde görünürse başarılı bir makyaj yapılmış olur.

Bugünkü yazımızda, başarılı dudak makyajının nasıl yapılacağından bahsedeceğiz. Kadınların, kadınsı görünümünü ortaya çıkaran en önemli unsurlardan bir tanesi dudaklardır. Bu yüzden başarılı bir dudak makyaj yapmak yüzünüzü tamamen değiştirebilir. Şimdi, dudak makyajının nasıl yapılması gerektiğinden bahsetmeye başlayalım.

Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

Genellikle dudak makyajı, en son gerçekleşen aşamadır. Bu yüzden dudaklara yapılan makyaj, saçlar, kıyafet ve yüz bütünüyle uyumlu olmak zorundadır. Uyumlu bir görünümün  ortaya çıkmasında katkı sağladığı için, uygun renk seçimi önemlidir. Uyumsuz tonlar tercih edilirse, tüm makyajınızı bozabilir.

 Başarılı Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?Dudak kalemini kullanarak dudağınızın çevresine düzgün bir hat çıkarmaya çalışın. Böylece dudak görünümü çok daha düzgün olacaktır. Aynı zamanda bu yöntemle, dudaklarınızı daha dolgun gösterebilirsiniz. Düzgün bir hat çizmek içinse, ucu açık ve sivri bir dudak kalemine sahip olmanız gerekiyor.

Ruj Nasıl Sürülür?

Dudak çevresine düzgün bir hat çektikten sonra, sıra ruj sürme aşamasına gelmiş demektir. İnce dudaklara sahip bayanlar, dolgunluk verici özellikteki rujları kullanarak daha dolgun görünen dudaklara sahip olabilir. Üst dudağınızı fazla kalınlaştırmak oldukça riskli bir işlemdir. Kimi bayanda güzel duracağı gibi, kimi zaman da rezil bir görüntü ortaya çıkarabilir.

Az miktarda ruju fırçanıza alıp, dudaklarınıza sürün. Sürme işlemini yaparken, ruju dudaklara yedirin. Kapalı dudaklara sürülmüş olan ruj, tam şekilde değil, yarım sürülmelidir. Dudak çevresine çizdiğiniz hatların iç kısımlarını ruj yardımıyla iyice doldurun.

Dudak parlatıcıları kullanmak, dudaklarınıza parlaklık ve canlılık yönünden katkı sağlar. Dudak parlatıcılarını tek başına da kullanabilirsiniz.

Siz de bahsettiğimiz yöntemleri uygulayarak başarılı dudak makyajlarını uygulayabilirsiniz. Sitemize hergün eklenen yeni yazıları kaçırmamak için bizi hergün ziyaret etmeyi unutmayın. Unutmayın kendinize yakışan makyajı bulduğunuz zaman, en güzel siz olacaksınız.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık