Dramatik Kirpik Trendi Nedir?

Gün geçmiyor ki yeni bir makyaj modası ortaya çıkmasın. Biz de sizler için modayı takip ediyor ve yeni çıkan tüm trendleri size sunuyoruz. Yeni çıkan moda akımlarına uymak istiyorsanız siz de bahsedeceğimiz yöntemleri kullanabilirsiniz. Bugünkü moda akımının adı, dramatik kirpik trendi diye biliniyor. Bu makyaj sayesinde çok daha hacimli kirpiklere dolayısıyla dolgun bir görünüme sahip olacaksınız. Hacimli kirpiklere sahip olmayı kim istemez ki?

Dramatik Kirpik Trendi NedirAslında bu makyaj modası yeni piyasaya çıkmış bir şey değil. Geçen seneden beri popüler ve popüler kalmaya da uzun zaman boyunca devam edecek gibi görünüyor. Bu makyaj modası bayanlar tarafından oldukça ilgi çekiyor ve uygulanıyor. Çünkü dolgun ve uzun kirpikler demek, çekici bakışlara sahip olmak demektir. Her bayan özel ve çekici olmayı sever.
Şimdi size son zamanlarda oldukça popüler olan bu moda akımını üç ana madde halinde anlatmaya çalışacağız.

1). Bırak kirpiklerin konuşsun! Göz farı gibi göz kapaklarına uygulanan hiçbir makyaj malzemesi ile işimiz olmayacak. Çünkü bu makyaj tarzında en önemli olan şey, kirpiklerimizin uzun ve hacimli görünmesi. Bu yüzden de kirpiklerin haricinde bir bölgeye aşırı makyaj yapmamıza gerek yok. Bu makyajda başrol oyuncusu sadece kirpikler olacak. İşte bu yüzden de yüzde, sadece siyah göz kalemini göz çevresine uygulayıp sonrasında bol miktarda maskara ile destek olmalıyız.

2). Daha fazla maskara! Aslında bayanlar tarafından maskara, aşırı tercih edilen bir makyaj malzemesi değildir. Fakat bu makyajda amacımız kirpikleri hacimli göstermek olduğu için, maskara kullanımında da diğer makyajlara göre daha cömert davranacağız. Üç rakamı bu moda akımı için oldukça önemli bir yere sahiptir.  Kirpiklerinizi 3 kat maskara uyguladıktan sonra tam anlamıyla kusursuz bir kirpik görünümü elde edeceksiniz.

3). Daha uzun! Kirpiklerinizin daha uzun görünmesi için kirpiklerin diplerinden başlayıp kirpik uçlarına doğru maskarayı uygulayın. Göz pınarlarında bulunan ve göz dışına doğru kıvrılan kirpiklere de uygulayın.
Siz de bahsettiğimiz yöntemleri uygulayarak çok daha hacimli görünen kirpiklere sahip olabilir ve etkileyici bakışlar yakalayabilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık