Makyajda Doğru Bilinen Yanlışlar

Hemen hemen her kadın makyaj yapar. Fakat ne yazık ki toplumda birçok bayan makyajla ilgili yanlış bilgilere sahip. Makyaj yaparken birçok hatayı siz de uyguluyor olabilirsiniz. bugünkü yazımızda makyajda doğru bilinen yanlışlar hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Yüzünüze birbirinden farklı renkte bir sürü boya sürmek makyaj yapmak anlamına gelmiyor. Hemen hemen her işte olduğu gibi makyajda da uygulanması gereken bazı teknikler vardır. Eğer doğru yapılmamış bir makyaj varsa, gün içinde bu makyajın bozulması kesdir.

Günlük yaşantımızda hemen hemen her alanda yüzümüz, bizim kimliğimizi taşır. Bu yüzden de en özenilmesi gereken bölge yüzümüzdür. Bazen makyajımızla saatlerce uğraşırız fakat ortaya çıkan sonuçtan memnun kalmayız.

Eğer siz de birkaç ton koyu renkteki fondoten kullanarak tüm kusurları öğretebileceğinize inanıyorsanız yanılıyorsunuz. Birçok makyaj malzemesi satan yerde, size koyu renk fondöten almanız tavsiye edilir. Fakat en doğru olan, fondoten seçerken kendi ten renginizle birebir uyumlu olan fondöteni seçmektir. Eğer kendi ten renginiz ile uyumlu fondöten seçerseniz, yüzünüzdeki akne ve sivilce gibi cilt problemlerini ortadan kaldırmak çok daha kolay hale gelecektir.

Makyajda Doğru Bilinen YanlışlarAllık kullanırken aşırıya kaçmak sizi olduğunuzdan daha güzel değil, aksine berbat bir görünüm kazanmanızı sağlar.
Bu yüzden allık kullanırken, makyajı dozunda yapmaya özen gösterin.

Makyajda doğru bilinen yanlışlar arasında birinci sırada aydınlatıcılar var. Aydınlatıcılar genel olarak yanlış kullanıldığı için ne yazık ki ortaya başarısız makyajlar çıkıyor. Aydınlatıcı kullanımını arttırmak sizin iyi makyaj yapmış olduğunuz anlamına gelmiyor. Bu noktaya dikkat ederek aydınlatıcı kullanmalısınız.

Gözaltı kapatıcısını ise cilt lekelerinizdr kullanırsanız, iyi bir görüntüye sahip olabileceğimizi düşünüyorsanız ne yazık ki yanılıyorsunuz. Bunu yapmak yerine, cilt renginiz ile uyumlu, yeşil tonlardaki bir kapatıcı kullanırsanız daha doğal bir görünüm kazanırsınız.

Bugünkü yazımızda da makyaj hakkında doğru bilinen yanlışlar üzerinde durduk. Sitemize hergün eklenen yeni yazıları kaçırmamak için bizi hergün ziyaret etmeyi unutmayın. Makyaj yaparken bahsetmiş olduğumuz yanlışlara dikkat ederseniz, çok daha başarılı bir makyaj yapmış olursunuz. Sitemizdeki diğer makyaj ipuçlarına göz atmayı unutmayın..

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık